برگزاری اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان برخواربا حضور فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ شامگاه شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه و همزمان با روز ملی شوراها اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان با حضور محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان در  محل باغ بانوان شهر دستگرد برخوار برگزار شد. محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان بیان کرد: فلسفه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ شامگاه شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه و همزمان با روز ملی شوراها اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان با حضور محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان در  محل باغ بانوان شهر دستگرد برخوار برگزار شد.

محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان بیان کرد: فلسفه تشکیل شوراها به دیدگاه امام خمینی(ره) در خصوص مردم سالاری و حکومت مردم بر مردم برمی گردد، که موجب شد چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستور تشکیل شوراها را صادر نمودند.

وی افزود: بحث انتخابات و شوراها که از اصول اولیه قانون اساسی کشور است نشان دهنده اهمیت مسئله حاکمیت مردم بر مردم در نظام جمهوری اسلامی است. و مصداق بارز این حکومت مردمی، شوراها هستند که اعضای آن با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

قربانی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم شوراها را مبدا رسیدگی به امور خود و همه‌کاره شهر و روستای خود می‌دانند، اعضای منتخب شوراها باید تسلط کافی به منطقه داشته باشند زیرا این شناخت موجب حل بهتر و سریع تر مشکلات مردم خواهد شد و حتی در مواقعی که خود نتوانند مشکلات مردم را حل کنند نماینده ای بین مردم و دولت برای ارجاع مشکلات مردم به دولت خواهند بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: شوراها باید علاوه بر انجام وظایف قانونی خود که شامل انتخاب شهرداران و نظارت بر کار آن هاست در راستای وظایف نانوشته خود که وظایف فرهنگی و شرعی است نیز گام های موثری بردارند. این وظایف شامل کمک در خصوص مسئله ازدیاد جمعیت، کمک به ایتام و نیازمندان، حل مشکلات خانوادگی مردم با روش های کدخدامنشانه و … می باشد.

فرماندار شهرستان برخوار خاطرنشان کرد: اگر از موضع همسویی با مردم وارد شدیم، می‌توانیم به مردم کمک کنیم و اعتماد مردم را کسب کنیم؛ نباید در میان مسئولان ما حس قدرت کاذب وجود داشته باشد، البته که خوشبختانه در شهرستان برخوار چنین موردی مشاهده نمی‌شود.

وی در پایان از خانواده های اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان بابت صبوری و همکاری با اعضای شورا در جهت خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد.

در این همایش گروه موسیقی سراج و گروه سرود رهروان ولایت به اجرای برنامه پرداختند و در پایان از رؤسای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که این همایش به همت شورای اسلامی شهرستان برخوار و شهرداری‌های شهرستان برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،نسشت خبری اهالی رسانه شهرستان ،با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در محل فرمانداری برگزار گردید. در این نشست ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس و پاسخگویی به سوالات اهالی رسانه، محمد رضا قربانی فرماندار از رسانه ها خواست […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،جلسه کمیته مناسب سازی با حضور مرتضی عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تشکیل گردید در این جلسه نقاط قوت وضعف هر اداره در خصوص مناسب سازی  احصا و سپس در مورد آنها راهکارهایی ارائه شد و همچنین در مورد نحوه صدور و توزیع کارت منزلت […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل وموذی با حضور عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مسیحا نماینده دفتر شهری استانداری اصفهان برگزار گردید. در این جلسه ضمن تشریح وظایف شهرداری ها ،دهیاری ها و دیگر اعضای کارگروه مقرر گردید ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =