برگزاری اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان برخواربا حضور فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ شامگاه شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه و همزمان با روز ملی شوراها اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان با حضور محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان در  محل باغ بانوان شهر دستگرد برخوار برگزار شد. محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان بیان کرد: فلسفه […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ شامگاه شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه و همزمان با روز ملی شوراها اولین همایش شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان با حضور محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان در  محل باغ بانوان شهر دستگرد برخوار برگزار شد.

محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان بیان کرد: فلسفه تشکیل شوراها به دیدگاه امام خمینی(ره) در خصوص مردم سالاری و حکومت مردم بر مردم برمی گردد، که موجب شد چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستور تشکیل شوراها را صادر نمودند.

وی افزود: بحث انتخابات و شوراها که از اصول اولیه قانون اساسی کشور است نشان دهنده اهمیت مسئله حاکمیت مردم بر مردم در نظام جمهوری اسلامی است. و مصداق بارز این حکومت مردمی، شوراها هستند که اعضای آن با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

قربانی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم شوراها را مبدا رسیدگی به امور خود و همه‌کاره شهر و روستای خود می‌دانند، اعضای منتخب شوراها باید تسلط کافی به منطقه داشته باشند زیرا این شناخت موجب حل بهتر و سریع تر مشکلات مردم خواهد شد و حتی در مواقعی که خود نتوانند مشکلات مردم را حل کنند نماینده ای بین مردم و دولت برای ارجاع مشکلات مردم به دولت خواهند بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: شوراها باید علاوه بر انجام وظایف قانونی خود که شامل انتخاب شهرداران و نظارت بر کار آن هاست در راستای وظایف نانوشته خود که وظایف فرهنگی و شرعی است نیز گام های موثری بردارند. این وظایف شامل کمک در خصوص مسئله ازدیاد جمعیت، کمک به ایتام و نیازمندان، حل مشکلات خانوادگی مردم با روش های کدخدامنشانه و … می باشد.

فرماندار شهرستان برخوار خاطرنشان کرد: اگر از موضع همسویی با مردم وارد شدیم، می‌توانیم به مردم کمک کنیم و اعتماد مردم را کسب کنیم؛ نباید در میان مسئولان ما حس قدرت کاذب وجود داشته باشد، البته که خوشبختانه در شهرستان برخوار چنین موردی مشاهده نمی‌شود.

وی در پایان از خانواده های اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان بابت صبوری و همکاری با اعضای شورا در جهت خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد.

در این همایش گروه موسیقی سراج و گروه سرود رهروان ولایت به اجرای برنامه پرداختند و در پایان از رؤسای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که این همایش به همت شورای اسلامی شهرستان برخوار و شهرداری‌های شهرستان برگزار شد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، فرماندار در ادامه دیدار های هفتگی، از خانواده شهید لطف الله قصابی دیدن کرد .همچنین از خانواده این عزیز به خصوص مادر شهید تجلیل نمود. شهید قصابی در سن ۲۲ سالگی در منطقه حلبپه در عملیات والفجر ۱۰ بر اثر بمباران شیمیایی به فیض شهادت نائل آمد.

۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار ،فرماندار به همراه معاون سیاسی ،امنیتی ، اجتماعی فرمانداری و مسولین ادارت شهرستان به صورت سرزده در شهر سین حضور یافت. در این برنامه فرماندار بصورت چهره به چهره و بدون واسطه با مردم صحبت کرد و مشکلات آنها را از نزدیک مشاهده کرد و دستور بررسی و […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

“اطلاعیه هیأت بازرسی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای  اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه شهرستان برخوار” از آنجایی که رصد فعالیتهای نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از منظر انطباق با قانون از وظایف هیأت بازرسی انتخابات می­باشد از کلیه شهروندان گرامی حوزه انتخابیه شهرستان برخوار خواستاریم که مشکلاتی نظیر دخالت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار ، جلسه شورای اداری با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد . در این جلسه فرماندار از تمامی مدیران و روسا خواست که جانب داری له یا علیه نامزدی انجام ندهند و از امکانات ادارات برای تبلیغات نامزدها استفاده نشود همچنین نظارت جدی برای […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =