تاکید فرماندار بر ایجاد بستر مناسب جهت تعامل دوجانبه صنعت و دانشگاه درهمایش دانشگاه وصنعت / اشتغال و تحصیل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ روز سه شنبه مورخ ۲ اسفند ۱۴۰۱ همایش دانشگاه و صنعت با هدف ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت و پیشبرد طرح اشتغال در صنعت (طرح پویش )در سالن خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار شد. در این همایش محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، دکتر پیرستانی معاون نوآوری و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ روز سه شنبه مورخ ۲ اسفند ۱۴۰۱ همایش دانشگاه و صنعت با هدف ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت و پیشبرد طرح اشتغال در صنعت (طرح پویش )در سالن خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار شد.
در این همایش محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان، دکتر پیرستانی معاون نوآوری و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان، دکتر منتظر القائم رئیس سرای نوآوری اتاق بازرگانی استان، جمعی از صنعت گران، کارآفرینان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و برخی مدیران شهرستان حضور داشتند.
محمدرضا قربانی با اشاره به بحث علم و صنعت گفت: صنعت خود شامل علم هم می شود زیرا به صورت تجربی در صنعت، علم آموخته می شود اما این علم تجربی باید با علم کلاسیک دانشگاهی ترکیب شود و این همان طرح پویش است یعنی طرحی که دانشجو وارد صنعت شده و در کنار تحصیل، در صنعت مشغول به کار می شود.
قربانی اظهار داشت: متاسفانه علم آموزی در دانشگاه ها در بسیاری از موارد کاربردی نبوده و تطابقی بین علم دانشگاهی و صنعت روز ما وجود نداشته است. مباحثی که در دانشگاه‌ها آموزش داده می شود در بحث صنعت بازخورد و بهره وری پایینی داشته است و همین امرموجب افزایش هزینه ها خواهد شد.لذا با توجه به رشد فزاینده علم و نیاز به بروزرسانی آن به نظر می رسد در راستای حل این مشکل، بومی سازی گزینه مناسبی است.

وی افزود: صنعت گران ابتدا باید نیاز سنجی کنند و از دانشگاه بخواهند که تخصص های مورد نیاز آن ها را به دانشجویان آموزش داده و خودشان با اعزام نیروهای متخصص به دانشگاه برای آموزش نسل جوان و ترکیب مناسب اشتغال و تحصیل گام های موثری بردارند تا بتوانند با اتصال حلقه مفقوده اشتغال و تحصیل موجب روابط متقابل دانشگاه و صنعت شوند.
فرماندار شهرستان در ادامه تاکید کرد: برگزاری کارگروه ها، کمیسیون ها وکارگاه های آموزشی ماهانه در راستای نیاز سنجی صنعت گران و استفاده از طرح ها و رساله های دانشجویان در زمینه رشد صنعت و همچنین استفاده از تجارب صنعت گران در دانشگاه می تواند موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت در عرصه تولید و دانشگاه شود و به حل مشکل اشتغال جوانان هم کمک فزاینده ای خواهد کرد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، طبق روال دوشنبه های هر هفته ، ملاقات مردمی با فرماندار و معاونین فرمانداری جهت استماع و پیگیری و رفع مشکلات مردم شهرستان برگزار گردید. در این دیدارها مردم با فرماندار بصورت چهره به چهره صحبت خواهند کرد و به بیان مشکلات ودغدغه های خود می پردازند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار؛ جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور محمدرضا قربانی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید. در این جلسه در خصوص احصاء فضا و امکانات مورد نیاز جهت برگزاری امتحانات نهایی، همکاری مدارس متوسطه اول و دوم جهت غربالگری هپاتیت و تجلیل از اعضای فعال […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، فرماندار در پیامی به شرح زیر هفته بسیج را تبریک گفت. بسم الله الرحمن الرحیم نام بسیج همواره یادآور مکتب عشق، ایثار و خدمت بی منت برای مردم از جنس مردم است، نیرویی که در طی چهار دهه از انقلاب اسلامی هیچگاه دچار انحراف و بی راهگی نگردید […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، محمد رضا قربانی فرماندار شهرستان در پیامی روز پرستار را تبریک گفت . متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا (سوره المائده آیه ۳۲) و هر کس نفسی را زنـده کند گویا همه مردم را زنده کرده است سالروز […]

۲۷ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =