پیام فرماندار به مناسبت روز جهانی صنایع دستی

فرماندار در پیامی روز جهانی صنایع دستی را به فعالان این عرصه تبریک گفت

پیام فرماندار شهرستان برخوار به مناسبت روز جهانی صنایع دستی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان برخوار در پیامی ۲۰ خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی را به فعالان این عرصه تبریک گفت. متن پیام وی بدین شرح است:

هنر نزد ایرانیان است و بس
ندادند شیر ژیان را به کس

به نام خالق هنر

صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت ضربه‌های پی در پی چکش بر بدن بی‌روح آهن و نقش‌های حکاکی شده بر روی آن، یا حرکات سریع دستان گلی سفالگر و خلق کوزه‌های مسی به نام اللّه، پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام، گوشه‌هایی از پیوند مبارک هنر و معنویت است.

هنر اسلامی، جایگاه والایی در جهان هنر دارد و گروه بسیاری از علاقمندان را به سوی خود کشیده است. در تمامی هنرهای اسلامی، به نحوی روح عرفانی و جنبه‌های مذهبی متجلی است که همین امر باعث شگفتی صدچندان می‌شود.

هنرمندان ایرانی نیز همواره با کار هنری خود مقصودی را بیان می‌کنند و رمز و رازی را آشکار می‌سازند. آن‌ها با پشتوانه فرهنگ غنی و سیراب از سرچشمه عرفان، با دست یافتن به مواد گوناگون، مهارت استادانه و احساس زیبایی و نبوغ خود را در بسیاری از دست ساخته‌ها، به ویژه ظرف‌های فلزی، سفالین، شیشه‌ای و دست بافت‌ها نشان داده‌اند.

صنایع دستی ایران، هنرمندانه خلق شده و می‌شود و هر یک، پیام‌آور عقیده‌ها، سلیقه‌ها، روش‌های زندگی و شخصیت نیاکان مردم این کشور است. صنایع دستی، زبان گویا و روشن تاریخ، تمدن، هویت و هنر ایرانیان است.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به فعالان این عرصه در شهرستان برخوار، امیدوارم در ظل توجهات خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج) روز به روز شاهد رشد نبوغ و پیشرفت هنرمندان عرصه صنایع دستی در سراسر ایران اسلامی باشیم.

محمدرضا قربانی
فرماندار شهرستان برخوار

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،نسشت خبری اهالی رسانه شهرستان ،با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در محل فرمانداری برگزار گردید. در این نشست ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس و پاسخگویی به سوالات اهالی رسانه، محمد رضا قربانی فرماندار از رسانه ها خواست […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،جلسه کمیته مناسب سازی با حضور مرتضی عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تشکیل گردید در این جلسه نقاط قوت وضعف هر اداره در خصوص مناسب سازی  احصا و سپس در مورد آنها راهکارهایی ارائه شد و همچنین در مورد نحوه صدور و توزیع کارت منزلت […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل وموذی با حضور عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مسیحا نماینده دفتر شهری استانداری اصفهان برگزار گردید. در این جلسه ضمن تشریح وظایف شهرداری ها ،دهیاری ها و دیگر اعضای کارگروه مقرر گردید ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =