بازدید فرماندار برخوار از کانون اصلاح و تربیت اصفهان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ محمد رضا قربانی فرماندار شهرستان به همراه حجت الاسلام و المسلمین میر افضلی امام جمعه مرکز شهرستان، نریمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان، حسینی رئیس کمیته امداد شهرستان، رئیس اداره بهزیستی از کانون اصلاح و تربیت استان اصفهان بازدید نمودند. نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن بازدید از قسمت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ محمد رضا قربانی فرماندار شهرستان به همراه حجت الاسلام و المسلمین میر افضلی امام جمعه مرکز شهرستان، نریمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان، حسینی رئیس کمیته امداد شهرستان، رئیس اداره بهزیستی از کانون اصلاح و تربیت استان اصفهان بازدید نمودند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن بازدید از قسمت های مختلف این مرکز با اشاره به ضرورت شناسایی علل و عوامل آسیب های اجتماعی بیان کرد: در مبحث آسیب های اجتماعی دو بعد پیشگیری ودرمان مد نظر خواهد بود  که توجه همزمان به هر دو بعدضروری و لازم است.

قربانی اظهار داشت: سرچشمه و سرمنشاء بیشتر آسیب های اجتماعی خانواده است لذا در بحث پیشگیری و درمان این آسیب ها باید توجه ویژه ای به جایگاه خانواده ها نمود و بررسی کرد که علل آسیب دغدغه های شغلی است یا مسائل فرهنگی و اعتقادی.

وی گفت: در بحث دغدغه مشاغل ظرفیت بکارگیری بزهکارانی غیر از سارقین در کارخانجات شهرستان برخوار وجود دارد. برای سارقین نیز در شهرستان برخوار ظرفیت های خوبی جهت ترویج مشاغل خانگی همچون سفالگری، خیاطی، قلمزنی و … وجود دارد و به همین لحاظ است که بنده معتقدم شهرستان برخوار به نوعی چین کوچک محسوب می شود. با در نظر گرفتن نیازهای شغلی شهرستان می توانیم این افراد را در راستای نیازسنجی صورت گرفته آموزش دهیم و وارد بازار کار کنیم که برای این افراد در بیرون از این مراکز نیز ضمانت شغلی وجود داشته باشد.

فرماندار ادامه داد: در بحث مسائل اعتقادی و فرهنگی می توان از ظرفیت بسیج سازندگی بهره ببریم. بسیج سازندگی علاوه بر مباحث عمرانی در مسائل فرهنگی نیز می تواند راهگشا باشد و هر گروه جهادی صفر تا صد توانمند سازی بزهکاران را در زمینه های مختلف اعتقادی، فرهنگی ، شغلی و … به عهده بگیرد.

فرماندار در پایان افزود: رؤسای ادارات مسئله توانمند سازی بزهکاران را خارج از چارچوب اداری و به عنوان یک مسلمان شیعه حزب الهی پیگیری کنند، زیرا مبحث پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی در درجه اول کمک به خود ما و در مقیاس وسیع تر کمک به کل جامعه خواهد بود.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، فرماندار در ادامه دیدار های هفتگی، از خانواده شهید لطف الله قصابی دیدن کرد .همچنین از خانواده این عزیز به خصوص مادر شهید تجلیل نمود. شهید قصابی در سن ۲۲ سالگی در منطقه حلبپه در عملیات والفجر ۱۰ بر اثر بمباران شیمیایی به فیض شهادت نائل آمد.

۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار ،فرماندار به همراه معاون سیاسی ،امنیتی ، اجتماعی فرمانداری و مسولین ادارت شهرستان به صورت سرزده در شهر سین حضور یافت. در این برنامه فرماندار بصورت چهره به چهره و بدون واسطه با مردم صحبت کرد و مشکلات آنها را از نزدیک مشاهده کرد و دستور بررسی و […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

“اطلاعیه هیأت بازرسی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای  اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه شهرستان برخوار” از آنجایی که رصد فعالیتهای نامزدهای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از منظر انطباق با قانون از وظایف هیأت بازرسی انتخابات می­باشد از کلیه شهروندان گرامی حوزه انتخابیه شهرستان برخوار خواستاریم که مشکلاتی نظیر دخالت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار ، جلسه شورای اداری با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد . در این جلسه فرماندار از تمامی مدیران و روسا خواست که جانب داری له یا علیه نامزدی انجام ندهند و از امکانات ادارات برای تبلیغات نامزدها استفاده نشود همچنین نظارت جدی برای […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =