پیام فرماندار شهرستان برخوار به مناسبت سالروز شهادت آیت الله مطهری و روز معلم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار: محمد رضا قربانی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان برخوار به مناسبت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مطهری و روز معلم پیامی صادر کرد. متن پیام فرماندار بدین شرح زیر است: باسمه تعالی دوازدهم اردیبهشت یادآور رادمردی بزرگ و مجاهدی دانشمند است که نقشی فراموش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار: محمد رضا قربانی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان برخوار به مناسبت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت آیت الله مطهری و روز معلم پیامی صادر کرد.
متن پیام فرماندار بدین شرح زیر است:
باسمه تعالی
دوازدهم اردیبهشت یادآور رادمردی بزرگ و مجاهدی دانشمند است که نقشی فراموش نشدنی در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی دارد.
معیار و شاخصه‌ای که شهید مطهری را نماد یک معلم عالم، متعهد و با اخلاق می‌کند به آن دلیل است که ایشان در کنار دینداری به آموزش می پرداخت؛ استاد مطهری در آموزش و کلاس های درسی خود در ابتدا به شاگردان خود دینداری و اخلاق مداری می‌آموخت و سپس آنها را به فراگیری علم دعوت می نمود.
هرچند خورشید عمر مبارک او در روزهای نخستین پیروزی نهضت اسلامی غروب کرد اما میراث ماندگار فکری و فرهنگی آن شهید والا مقام در شیرازه ی انقلاب اثرات ماندگاری بر جای گذاشت.
اکنون نیز یکی از مهمترین و موثرترین عناصر در نظام آموزش و تربیت کشور، معلمان سختکوش هستند؛ افرادی که همواره از آنان به عنوان الگو یاد می شود باید نقش مهمی در شکل گیری اعتقادات و بینش مذهبی دانش آموزان داشته باشد و انتقال و تعمیق ارزش های دینی و انسانی به نسل فردا از بدیهی ترین انتظاراتی است که می توان از این قشر پرتلاش داشت.
تقارن سالروز شهادت استاد مطهری با روز بزرگداشت مقام معلم فرصتی را فراهم می آورد تا از معلمان و آموزگاران میهن اسلامی مان تقدیر و در برابر عظمت و مقام شامخ آنان سر تعظیم فرود آوریم. بی تردید نقش کلیدی و حیاتی این معمارانِ انسان ساز در پیشرفت مادی و معنوی میهنمان متمایز و بی بدیل است.
اینجانب با تبریک هفته گرامی‌داشت مقام معلم که به نام معلم شهید حضرت آیت‌الله مطهری مزین شده است، از تلاش‌ها و زحمات معلمان دلسوز، متعهد شهرستان برخوار قدردانی می نمایم و سلامتی، بهروزی و پیشرفت روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال ذیل توجهات خاصه حضرت ولی عصر (عج) مسألت می نمایم.
محمدرضا قربانی
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان برخوار

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،نسشت خبری اهالی رسانه شهرستان ،با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در محل فرمانداری برگزار گردید. در این نشست ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس و پاسخگویی به سوالات اهالی رسانه، محمد رضا قربانی فرماندار از رسانه ها خواست […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،جلسه کمیته مناسب سازی با حضور مرتضی عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تشکیل گردید در این جلسه نقاط قوت وضعف هر اداره در خصوص مناسب سازی  احصا و سپس در مورد آنها راهکارهایی ارائه شد و همچنین در مورد نحوه صدور و توزیع کارت منزلت […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل وموذی با حضور عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مسیحا نماینده دفتر شهری استانداری اصفهان برگزار گردید. در این جلسه ضمن تشریح وظایف شهرداری ها ،دهیاری ها و دیگر اعضای کارگروه مقرر گردید ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =