برگزاری جلسه کارگروه عفاف و حجاب در راستای دستورالعمل وزارت کشور/ عدم ارائه خدمات به افراد بی حجاب در کلیه ادارات

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ جلسه کارگروه عفاف و حجاب شهرستان درراستای اجرای دستورالعمل وزارت کشور به ریاست فرماندار و با حضور دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشداران و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه با موضوع صیانت از حریم عفت عمومی( عفاف و حجاب) و مقابله با هرگونه هنجار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ جلسه کارگروه عفاف و حجاب شهرستان درراستای اجرای دستورالعمل وزارت کشور به ریاست فرماندار و با حضور دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشداران و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه با موضوع صیانت از حریم عفت عمومی( عفاف و حجاب) و مقابله با هرگونه هنجار شکنی برگزار شد .

فرماندار با اشاره به مشاهده برخی از مصادیق کشف حجاب در شهرستان بیان کرد: بحث پیشگیری از بی حجابی در ستاد امر به معروف وجود دارد و کلیه دستگاه ها باید از ارائه خدمات به افراد بی حجاب خودداری نمایند و اگر به هر دلیلی خدمات به افراد مذکور داده شود رئیس دستگاه مقصر است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی افزود: همه ادارات شهرستان از جمله  شهرداری ها، اداره صمت، سازمان تبلیغات اسلامی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، بسیج و … باید نسبت به انجام کارهای فرهنگی جهت جلوگیری از بی حجابی اقدام نمایند زیرا اگر سرچشمه مشکلات بی  حجابی بسته شود، جلوگیری ازکشف حجاب به مراتب راحت تر خواهد بود.

محمد رضا قربانی گفت: تذکر لسانی و امر به معروف به ویژه در مسئله حجاب و عفاف از وظایف همگانی است و با توهین کنندگان به آمرین معروف به جد برخورد خواهد شد.

قربانی ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه کشف حجاب و هنجار شکنی در اصناف ، واحد صنفی مذکور پس از طی مراحل قانونی پلمپ خواهد شد. همچنین شهرداری ها باید نسبت به رعایت حجاب در اماکن تحت کنترل اقدام نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: برای اجرا موارد مربوط به مسئله حجاب و عفاف، تشکیل کمیته های همکاری فراجا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، اداره صمت و … ضروری می باشد. همچنین برگزاری برنامه های تشویقی حجاب برتر در ادارات با موضوع تشویق کارکنان محجبه و اولویت در ارائه خدمات به خانم های  محجبه در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.

قربانی تاکید کرد: در خصوص افرادی که در وسایل نقلیه خود اقدام به کشف حجاب نموده اند، برخورد لازم توسط فراجا صورت گیرد.

وی در پایان افزود: شهروندان محترم می توانند با ورود به سامانه سجام و ثبت نام به عنوان دیده بان، هرگونه موارد کشف حجاب را گزارش نمایند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، طبق روال دوشنبه های هر هفته ، ملاقات مردمی با فرماندار و معاونین فرمانداری جهت استماع و پیگیری و رفع مشکلات مردم شهرستان برگزار شد. در این دیدارها مردم با فرماندار بصورت چهره به چهره صحبت خواهند کرد و به بیان مشکلات ودغدغه های خود می پردازند.

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،دومین جلسه از دوره ی آموزشی توجیهی عوامل اجرایی شعب اخذ رای جهت فراگیری هرچه بهتر قوانین و مقررات برگزاری انتخابات در محل فرمانداری تشکیل گردید.

۲۹ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، سومین جلسه از دوره ی آموزشی توجیهی کاربران رایانه در شعب اخذ رای جهت فراگیری هرچه بهتر قوانین و مقررات برگزاری انتخابات در محل فرمانداری تشکیل گردید.

۲۶ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار ،فرماندار به همراه  معاون سیاسی ،امنیتی ، اجتماعی فرمانداری و مسولین ادارت شهرستان به صورت سرزده  در بلوار شهید فهمیده و کوچه شهیدان (دربه حمام) شهر دستگرد حضور یافت.   در این برنامه فرماندار بصورت چهره به چهره و بدون واسطه با مردم صحبت کرد و مشکلات آنها […]

۲۶ بهمن ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =