برگزاری جلسه کارگروه عفاف و حجاب در راستای دستورالعمل وزارت کشور/ عدم ارائه خدمات به افراد بی حجاب در کلیه ادارات

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ جلسه کارگروه عفاف و حجاب شهرستان درراستای اجرای دستورالعمل وزارت کشور به ریاست فرماندار و با حضور دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشداران و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه با موضوع صیانت از حریم عفت عمومی( عفاف و حجاب) و مقابله با هرگونه هنجار […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ جلسه کارگروه عفاف و حجاب شهرستان درراستای اجرای دستورالعمل وزارت کشور به ریاست فرماندار و با حضور دادستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، بخشداران و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه با موضوع صیانت از حریم عفت عمومی( عفاف و حجاب) و مقابله با هرگونه هنجار شکنی برگزار شد .

فرماندار با اشاره به مشاهده برخی از مصادیق کشف حجاب در شهرستان بیان کرد: بحث پیشگیری از بی حجابی در ستاد امر به معروف وجود دارد و کلیه دستگاه ها باید از ارائه خدمات به افراد بی حجاب خودداری نمایند و اگر به هر دلیلی خدمات به افراد مذکور داده شود رئیس دستگاه مقصر است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی افزود: همه ادارات شهرستان از جمله  شهرداری ها، اداره صمت، سازمان تبلیغات اسلامی،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، بسیج و … باید نسبت به انجام کارهای فرهنگی جهت جلوگیری از بی حجابی اقدام نمایند زیرا اگر سرچشمه مشکلات بی  حجابی بسته شود، جلوگیری ازکشف حجاب به مراتب راحت تر خواهد بود.

محمد رضا قربانی گفت: تذکر لسانی و امر به معروف به ویژه در مسئله حجاب و عفاف از وظایف همگانی است و با توهین کنندگان به آمرین معروف به جد برخورد خواهد شد.

قربانی ادامه داد: در صورت مشاهده هرگونه کشف حجاب و هنجار شکنی در اصناف ، واحد صنفی مذکور پس از طی مراحل قانونی پلمپ خواهد شد. همچنین شهرداری ها باید نسبت به رعایت حجاب در اماکن تحت کنترل اقدام نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: برای اجرا موارد مربوط به مسئله حجاب و عفاف، تشکیل کمیته های همکاری فراجا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، اداره صمت و … ضروری می باشد. همچنین برگزاری برنامه های تشویقی حجاب برتر در ادارات با موضوع تشویق کارکنان محجبه و اولویت در ارائه خدمات به خانم های  محجبه در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.

قربانی تاکید کرد: در خصوص افرادی که در وسایل نقلیه خود اقدام به کشف حجاب نموده اند، برخورد لازم توسط فراجا صورت گیرد.

وی در پایان افزود: شهروندان محترم می توانند با ورود به سامانه سجام و ثبت نام به عنوان دیده بان، هرگونه موارد کشف حجاب را گزارش نمایند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،نسشت خبری اهالی رسانه شهرستان ،با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در محل فرمانداری برگزار گردید. در این نشست ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس و پاسخگویی به سوالات اهالی رسانه، محمد رضا قربانی فرماندار از رسانه ها خواست […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،جلسه کمیته مناسب سازی با حضور مرتضی عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تشکیل گردید در این جلسه نقاط قوت وضعف هر اداره در خصوص مناسب سازی  احصا و سپس در مورد آنها راهکارهایی ارائه شد و همچنین در مورد نحوه صدور و توزیع کارت منزلت […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل وموذی با حضور عزیزخانی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مسیحا نماینده دفتر شهری استانداری اصفهان برگزار گردید. در این جلسه ضمن تشریح وظایف شهرداری ها ،دهیاری ها و دیگر اعضای کارگروه مقرر گردید ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به […]

۲۹ شهریور ۱۴۰۲
۲۹ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =