بر پایی کنگره شهدا،  استمرار فرهنگ جهاد و شهادت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ ستاد اجرایی کنگره شهدای شهرستان با حضور اعضای ستاد و به ریاست محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. فرماندار شهرستان در این جلسه گفت: کنگره شهدا یادواره ای لازم و مهم برای زنده نگه داشتن یاد شهداست. ما هرچه داریم از شهداست و این امنیت […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ ستاد اجرایی کنگره شهدای شهرستان با حضور اعضای ستاد و به ریاست محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
فرماندار شهرستان در این جلسه گفت: کنگره شهدا یادواره ای لازم و مهم برای زنده نگه داشتن یاد شهداست. ما هرچه داریم از شهداست و این امنیت و پیشرفت کشور را مدیون خون شهدا هستیم و این شهدا بودند که با ایثار، فداکاری، جانفشانی و حماسه‌آفرینی و گذشتن از جان خود، امنیت و اقتدار کنونی را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

محمد رضا قربانی در ادامه با بیان اینکه ارزش شهادت را با هیچ عمل دنیایی نمیتوان نشان داد و انجام کار در شأن شهدا کاری دشوار است گفت: ضروری است از تمامی ظرفیتهای فرهنگی و هنری شهرستان در جهت اعتلای فرهنگ جهاد و شهادت استفاده شود.

وی تاکید کرد: هرکدام از ما فارغ از مباحث کاری، برای زنده نگه داشتن یاد شهدا خودمان را حداقل مدیون دو شهید بدانیم و در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا کارهای فرهنگی انجام دهیم.

قربانی با اشاره به اینکه شهدا در راه اسلام و کشور از جان شیرین خود گذشتند گفت: جامعه ما باید با تاسی از شهدا راه و اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کند و برگزاری یادواره‎ها، یاد  آورحماسه‎ها و رشادت‎های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است و سبب می‎شود که راه و مسیر شهدا در جامعه گم نشود.

در این جلسه مقرر شد شهرداری ها المان های شهداء را در ورودی های شهر نصب کنند، مردم و سازمان ها مستندات خود در مورد شهدای شهرستان را به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند،مسئولین کمیته ها مکانی را برای کارهای اجرایی کنگره راه اندازی کنند. همچنین شناسنامه دار کردن یادواره های شهدا از جمله مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، طبق روال دوشنبه های هر هفته ، ملاقات مردمی با فرماندار و معاونین فرمانداری جهت استماع و پیگیری و رفع مشکلات مردم شهرستان برگزار گردید. در این دیدارها مردم با فرماندار بصورت چهره به چهره صحبت خواهند کرد و به بیان مشکلات ودغدغه های خود می پردازند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار؛ جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور محمدرضا قربانی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید. در این جلسه در خصوص احصاء فضا و امکانات مورد نیاز جهت برگزاری امتحانات نهایی، همکاری مدارس متوسطه اول و دوم جهت غربالگری هپاتیت و تجلیل از اعضای فعال […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، فرماندار در پیامی به شرح زیر هفته بسیج را تبریک گفت. بسم الله الرحمن الرحیم نام بسیج همواره یادآور مکتب عشق، ایثار و خدمت بی منت برای مردم از جنس مردم است، نیرویی که در طی چهار دهه از انقلاب اسلامی هیچگاه دچار انحراف و بی راهگی نگردید […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، محمد رضا قربانی فرماندار شهرستان در پیامی روز پرستار را تبریک گفت . متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا (سوره المائده آیه ۳۲) و هر کس نفسی را زنـده کند گویا همه مردم را زنده کرده است سالروز […]

۲۷ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =