آیین افتتاح ستاد صبر شهرستان با حضور فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار: روز (شنبه ۱۳ اسفندماه) در آیینی با حضور فرماندار شهرستان، رئیس دادگستری، دادستان، شهردار دولت آباد و جمعی از مدعوین، ستاد «صبر» دادگستری شهرستان برخوار در شهر دولت آباد افتتاح شد. در این آیین فرماندار شهرستان ضمن اشاره به اهمیت صلح و سازش اظهار داشت: صلح و سازش […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار: روز (شنبه ۱۳ اسفندماه) در آیینی با حضور فرماندار شهرستان، رئیس دادگستری، دادستان، شهردار دولت آباد و جمعی از مدعوین، ستاد «صبر» دادگستری شهرستان برخوار در شهر دولت آباد افتتاح شد.

در این آیین فرماندار شهرستان ضمن اشاره به اهمیت صلح و سازش اظهار داشت: صلح و سازش امر نکویی است و باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.

محمد رضا قربانی ضمن اشاره به حدیث شریف کساء از مردم خواست شیوه رفتار و گفتار حضرت فاطمه با همسر و فرزندانش را اسوه و الگوی خود قرار دهند.

وی افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، خودکشی، انحرافات در فضای مجازی و … از بطن خانواده های ناآرام به وجود آمده است، لذا تشکیل کمیته هایی جهت آسیب شناسی خانواده ها و ارائه راهکار جهت حل این مشکلات از جمله برنامه های این ستاد می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت همه ارگان ها و سازمان ها برای اشاعه فرهنگ صلح و سازش گفت: دستگاه ها و نهادهای شهرستان باید برای کاهش آسیب های اجتماعی به صورت دغدغه مند و کارشناسانه، کار فرهنگی انجام دهند و این امر به نوبه خود موجب کاهش بار مالی بر دوش دولت ناشی از آسیب های اجتماعی نیز خواهد بود.

ستاد صبر مخفف «صلح، بخشش و رضایت» است که در راستای اجرای سند تحول قضایی و با هدف احیا و ترویج صبر و ایجاد همگرایی ملی در جهت ترویج روحیه گذشت، بخشش و صلح به عنوان یک موج پویای فرهنگی و اجتماعی در سطح جامعه کار خود را در سراسر کشور آغاز کرده است.

گفتنی است: این ستاد با همکاری و هماهنگی معاونت فرهنگی و معاونت شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه در صلح و سازش با استفاده از افراد موثر مانند معتمدین محلی، حوزه‌های علمیه و جامعه فرهنگی و ورزشی اقدام می‌کند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، طبق روال دوشنبه های هر هفته ، ملاقات مردمی با فرماندار و معاونین فرمانداری جهت استماع و پیگیری و رفع مشکلات مردم شهرستان برگزار گردید. در این دیدارها مردم با فرماندار بصورت چهره به چهره صحبت خواهند کرد و به بیان مشکلات ودغدغه های خود می پردازند.

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار؛ جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور محمدرضا قربانی فرماندار و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید. در این جلسه در خصوص احصاء فضا و امکانات مورد نیاز جهت برگزاری امتحانات نهایی، همکاری مدارس متوسطه اول و دوم جهت غربالگری هپاتیت و تجلیل از اعضای فعال […]

۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، فرماندار در پیامی به شرح زیر هفته بسیج را تبریک گفت. بسم الله الرحمن الرحیم نام بسیج همواره یادآور مکتب عشق، ایثار و خدمت بی منت برای مردم از جنس مردم است، نیرویی که در طی چهار دهه از انقلاب اسلامی هیچگاه دچار انحراف و بی راهگی نگردید […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار، محمد رضا قربانی فرماندار شهرستان در پیامی روز پرستار را تبریک گفت . متن پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا (سوره المائده آیه ۳۲) و هر کس نفسی را زنـده کند گویا همه مردم را زنده کرده است سالروز […]

۲۷ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =